Репеторский центр "Естественно-математических наук" Днепропетровск

Пам'ятка ДЛЯ БАТЬКІВ

Практична робота репетитором показує що для отримання максимального еффекта  від занять недостатньо бажання, професійності і наполегливості репетитора. Існують фактори на які репетитор не може вплинути. Учні та їх батьки не завжди розуміють, що успіх занять залежить і від них. Хочеться звернути Вашу увагу і дати декілька порад щодо організації занять.

1. Починайте заняття як можливо раніше.

Найкращі показники успішності мають ті учні, які з’єднують шкільні заняття і заняття з репетитором. За місяць до екзамену навчити дитину всім необхідним не зможе ні один репетитор. З якою б цікавістю ці заняття не проходили б. Дитина не встигне зрозуміти і запам’ятати все що вчиться роками. Формування математичного апарата учня – дуже складний, поступовий та багатоетапний процес, потребуючий кваліфікаційного контролю, діагностики і точної диференційної допомоги на всіх етапах навчання. Можливо шкільний рівень викладання настільки низький, що оцінка ставиться максимальна , а в дійсності вона зовсім інша. Відведіть дитину на тестування  до репетитора.

2. Заняття повинні бути систематичними.

Це продиктовано фізіологічними особливостями праці пам’яті людини, при  яких стійкі знання являються наслідком багатократних і періодичних звертань до об’єктів або явищ, при виконанні з ними якогось виду роботи.

3. Намагайтесь не відмінювати і не переносити заняття, якщо є така можливість.

Чіткий графік мотивує учня, «погружає» його в предмет і формулює серйозне відношення до додаткових уроків.

Плани на урок і домашнє завдання , яке я завжди розраховую з урахуванням ситуації в школі, потребують виконання і контролю якраз в той час, який запланований на момент проходження матеріалу.

Перенос або відмінна занять перетворює нашу з Вами працю на  непотрібну.

Але моя практика роботи репетитором показує, що пропуски все одно мають місце, тому для зменшення негативного впливу таких фактів, всі заплановані заняття потрібно відпрацювати, тому що все одно матеріал потрібно буде вчити!!!!

4. Домовтесь з репетитором на час який зручний для дитини!

Зустрічі з репетитором  - раз на тиждень (по 120хв) – для дітей з хорошою роботою пам’яті, або з високим рівнем знань!

Зустрічі з репетитором  - двічі на тиждень (по 120 хв.)   - для всіх дітей що намагаються підняти свій рівень розвитку!

Зустрічі з репетитором – тричі на тиждень (по 120 хв.) – для дітей які пропустили всю математику в своєму житті!

5. Демонструйте дитині свою зацікавленість наших занять і слідкуйте за їх результатами.

Ваша увага підніме рівень відповідальності та мотивацію дитини.

6. Слідкуйте за тим щоб дитина виконувала всі домашні завдання репетитора.

Як правило, я намагаюсь пояснити учневі складні речі, але набагато складніше утримати цю інформацію в голові, до її використання на наступному уроці. Якраз таку функцію несуть в собі вправи в домашньому завданні , в частині якого є вправи на повторення.

7. Сховайте від дитини всі калькулятори.

Значно важливо виконувати завдання в стовпчик, чим натискати клавіші. Калькулятор призводить, до того що дитина повністю не знає таблиці множенні, не залежно віт того в якому класі вона вчиться.

8. Слідкуйте за чистотою на робочому столі дитини.

Любий «завал» на столі може трансформуватися в «завал» в голові.

Витрати часу на пошук потрібного зошита відволікає від головного  - змісту занять.

9. Не викидайте старі шкільні зошити.

Як мінімум це поганий знак – Ви викидаєте знання.

Викидаючи зошити Ви демонструєте дитині своє відношення до отриманих знань, не залежно від того на якому вони рівні. Побачивши свою нещодавню працю в смітнику, в дитини понижується бажання  ведення наступного зошита, і  бажання зберегти отриманні знання.

Учителі регулярно дають завдання на повторення, а всі завдання з розв’язком зберігають в зошитах.

10. Не зупиняйте завдання влітку, якщо дитина знаходиться в місті.

Як не дивно  - ЛІТО САМИЙ КРАЩИЙ ЧАС ДЛЯ ЄФФЕКТИВНОЇ  ПРАЦІ  РЕПЕТИТОРА!! Літні уроки можна проводити не поспішаючи, і ліквідувати всі пробіли в знаннях. Якщо  Ви дійсно стурбовані рівнем математичного розвитку своєї дитини і маєте бажання змінити ситуацію, то літній час потрібно використати.

11. Не загружайте учня великою кількістю репетиторів.

Як правило дитина фізично не зможе встигати виконувати роботу і там і тут одночасно, а  організм буде в пошуках часу на відпочинок. І ще не забувайте, що це фінансові затрати, які будуть марними.

12. Проводьте бесіди з дитиною, про користь знань і важливість інтелектуального розвитку.

Якщо дитина відчує вашу зацікавленість, то в дитини з’явиться додатковий стимул добре вчитися.

13. Інформуйте репетитора про всі зміни шкільної ситуації.

Успіхів у навчанні!

Ваш репетитор Марина Геннадіївна